2018-06-05 #8

Powoli luty zmienia się w lipiec [..], więc pora coś napisać na bloga – tak wiem, że parę dni temu mój blog  był niedostępny przez kilka godzin – sam tego nie zauważyłem, dzięki za telefon, bo trzeba było zrestartować dożywotniego VPS-a, gdyż coś zawiesiło się
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podoba mi się forma ostatniego wpisu, tak więc pozwolę sobie znów zrobić listę „typ co u mnie słychać?, jakie mam plany lub osiągnięcia” – oczywiście tylko to, o czym mogę tutaj pisać, gdyż to szybka forma blogowania, którą niezwykle lubię:

 • Nie programuję już w C#, postanowiłem to napisać, bo ciągle są jacyś ludzie, którzy próbują mnie „wywieść za granice”, bym był starszym programistą i zamienił swoje życie w nudną pracę, więc takim headhunterom mówię: nie.
 • Marszobiegi/spacery/bieganie: planuję się poszwendać na nowej trasie, ogólnie buduję mały atlas fajnych tras pieszo-rowerowych na użytek własny i pewnie się nim nie podzielę, by ludzie mi się nie szwendali  – człowiek chce sobie rano/popołudniu w spokoju pobiegać, a tu ktoś biegnie szybciej; nacierające tłumy itp..
 • Od paru lat (~2014) planowałem, zmontowanie/kupienie sobie jakiejś konsoli, która stanie się centrum mojej domowej rozrywki [..]. To jest temat na dłuższą opowieść, ale kupiłem sobie PlayStation 1 – zawsze chciałem mieć tą konsolę, zwłaszcza, że miałem do niej gry w które dotychczas grałem na emulatorze. Mam w swoim domowym budżecie taką pozycje na hobby/rozrywkę, którą roboczo nazwałem „Bloger 500+”, bo jakiś czas temu postanowiłem więcej wydawać na hobby i zabawę. W związku z tym: postanowiłem wziąć udział/wygrać licytacje ze starymi grami na psx – kilka dość fajnych gier, sporo licytujących, przerywający internet na płatnej autostradzie A4 – wygrałem;  – po dwóch tygodniach moje  gry ciągle nie przyszły i będę korzystał z „programu ochrony kupujących” – sprzedawca oszust, oszukał kilkanaście osób, na swoją wyprzedaż kolekcji starych gier – czeka mnie wyprawa na policje (taki wymóg programu), ale – jak żartują znajomi: pewnie policja i tak nie odzyska moich gier 😉
 • Jeśli chodzi o gry, to ogólnie planuję tego lata dokończyć zinwentaryzowanie mojego zbioru gier i ładnie wszystko posegregować, wszystko zdigitalizować – poopisywać, ale zobaczymy czy się to uda. Może nawet zorganizuję jakiś stream z grami w które nigdy nie grałam, a mam sporo takich gier.
 • Mam nowy telefon: posłałem swój wysłużony telefon (b5512) na zasłużoną emeryturę, bo po ponad pół dekadzie zaktualizował się na śmierć. Teraz mam nowy i tani smartfon (k6) i jestem zadowolony po przejściu z androida 2.3 do androida 7 – nawet snapchat mi teraz chodzi. Władowałem sobie drugą kartę sim – LTE bez limitu (100GB za 29pln) i koniec z cyfrowym wykluczeniem i tzw. „dinozaurowaniem”. Muszę jeszcze ogarnąć parę aplikacji – np. do słuchania podcastów, więc ciągle będę wdzięczny jeśli macie jakieś rekomendacje.
 • Robię porządek w papierach/dokumentach/ itp., zostały mi jeszcze praktycznie poskanowanie niektórych moich brudnopisów i ciekawszych notatek/itp. Zostało mi z tym tematem jeszcze trochę pracy, a zbędny papier pójdzie na przemiał i do rozdrabniarki: na rozpałkę do grilla, który pewnie rozpalę w jakiś weekend.

Bym mógł jeszcze sporo tutaj dopisać, bo robię/testuje/planuję jeszcze sporo innych rzeczy, ale niech zostanie to tajemnicą – lub może opowiem o tym kiedyś indziej. Kolejny wpis w konwencji tego bloga planuję po wakacjach, więc życzę wszystkim udanego lata i dobrej pogody.  Mnie czeka jeszcze w tym okresie parę większych/mniejszych/różnych wyzwań.

Pozdrawiam,
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedna myśl nt. „2018-06-05 #8

 1. „Marszobiegi/spacery/bieganie: planuję się poszwendać na nowej trasie, ogólnie buduję mały atlas fajnych tras pieszo-rowerowych na użytek własny i pewnie się nim nie podzielę, by ludzie mi się nie szwendali – człowiek chce sobie rano/popołudniu w spokoju pobiegać, a tu ktoś biegnie szybciej; nacierające tłumy itp..” – ale tajemnica
  jesteś dinozaurem bo masz stary telewizor
  po co ci snapchat?
  wadą tego wpisu jest to, że za dużo rzeczy nie chcesz powiedzieć, takie trochę wiem ale nie powiem.
  I dawaj szybko następny wpis, ile można czekać.

  Pozdrawiam,
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *