Przyśpieszenie klawiatury

Parę dni temu pracowałem na laptopie kolegi.
Po paru minutach stwierdziłem, że ma wolną klawiaturę, a kursor w edytorze dość się ślamazarzy. Oczywiście inny kolega stwierdził, ..bo Windows [..] – i powinniśmy kupić sobie Maki, a nie „hipsterzyć” na Windowsie. Postanowiłem więc sprawdzić w konfiguracji Windows,  w opcjach panelu sterowania tzw. „szybkość klawiatury”.

Właściwości klawiatury w systemie Windows, warto zmniejszyć opóźnienie powtarzania 😉

Postanowiłem więc napisać mały tutorial, bo okazało się, że nie każdy wie, że Windows ma takie ustawienia, a są one szczególnie przydatne, zwłaszcza jeśli dużo pracujemy w edytorze i musimy szybko nawigować po tekście.

Ustawienia klawiatury powinny być dostępne w panelu sterowania, ale podejrzewam, że w systemie Windows 10 mogli je nieźle ukryć, więc polecam wykonać proste polecenie „main.cpl @1” np. w okienku uruchom – skrót klawiszowy [Win] + [R].

Uruchom właściwości klawiatury za pomocą „main.cpl @1”, polecam dla posiadaczy najnowszego Windows-a 😉

Polecam swoją konfiguracje, sam używam jej na swoim prywatnym sprzęcie,  a ślamazarny edytor na pewno przyśpiesz – no chyba, że już wcześniej znaliśmy ten trik i już maksymalnie przyśpieszyliśmy klawiaturę.

Na koniec przychodzi mi jedna sentencja: „producenci klawiatur go znienawidzą, odkrył jeden prosty trik dzięki któremu przyśpieszysz klawiaturę”, którą bym mógł wykorzystać, w jakiejś internetowej reklamie tego wpisu na moim blogu.

Pozdrawiam.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

3 myśli w temacie “Przyśpieszenie klawiatury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *